Stomatologia Qdent
Usuwanie ósemek
Chirurgiczne usuwanie ósemek Warszawa
Często zdarza się, że powodem ekstrakcji jest tzw. zatrzymany ząb. Dotyczy to najczęściej ósemek, czyli zębów mądrości. Ząb zatrzymany to ząb, który z jakiegoś powodu, zamiast wyrosnąć przez dziąsło jak inne zęby, pozostał w tkance kostnej szczęki lub żuchwy. Może być on całkowicie otoczony ze wszystkich stron kością lub tylko częściowo tak, że fragment korony jest widoczny w jamie ustnej. W niektórych przypadkach zdarza się, że zatrzymane ósemki wrastają poziomo w kość lub w sąsiednie zęby. U pewnej grupy pacjentów, zatrzymane ósemki zwykle nie powodują poważnych dolegliwości, bywa jednak, że stają się one powodem powstawania stanów zapalnych, torbieli czy stwarzają trudności w zachowaniu prawidłowej higieny.
Jest to tylko jeden z wielu powodów, dla których warto zainteresować się chirurgicznym usuwaniem ósemek.
Kolejnym argumentem jest profilaktyka i spodziewane komplikacje przy wskazaniach do leczenia kanałowego. Ósemki, jako ostatnie zęby trzonowe łuków zębowych, nie odgrywają istotnej roli w procesie trawienia. Nie są wykorzystywane do rozdrabniania pokarmów, a ich położenie utrudnia prawidłowe usuwanie resztek pokarmów, co tworzy warunki do rozwoju próchnicy i jej rozprzestrzeniania się na sąsiadujące zęby. Zapobiegnie temu decyzja o chirurgicznym zabiegu ekstrakcji przeprowadzonym w naszym gabinecie. Dodatkowo rozbudowana struktura korzenia ósemek utrudnia ich kurację, a sama procedura leczenia kanałowego osłabia i tak nietrwały ząb, nie dając podstaw do dobrych rokowań. Z tego powodu chirurgicznym usuwaniem ósemek zajmujemy się dla coraz liczniejszej grupy pacjentów.
Chirurgiczne usuwanie ósemek w Warszawie - o tym warto wiedzieć
Decydując się na chirurgiczne usuwanie ósemek w naszym gabinecie, warto jest pamiętać o zaleceniach dotyczących postepowania po zabiegu, takich jak: nie spożywanie gorących posiłków, unikanie płukania jamy ustnej czy okresowe zaprzestanie palenia tytoniu. Pozwoli to na prawidłowe wygojenie się rany pozabiegowej i uniknięcie pojawienia się nieprzyjemnego powikłania w postaci tzw. suchego zębodołu. Jest to miejscowy stan zapalny rany poekstrakcyjnej, powstały w wyniku utraty skrzepu z gojącego się miejsca. Pojawienie się mocnych dolegliwości bólowych około 2–3 dni po usunięciu ósemki, powinno skłonić nas do wizyty w naszej klinice. Stomatolog po dokładnym zbadaniu miejsca przepłucze je, a następnie założy leczniczy opatrunek do zębodołu.
Chirurgiczne usuwanie ósemek - czy to naprawdę coś strasznego?
Od wielu lat udowadniamy naszym Pacjentom, że chirurgiczne usuwanie ósemek w naszym gabinecie w Warszawie nie musi być już kojarzone z czymś nieprzyjemnym, a wszystko to dzięki wykwalifikowanym lekarzom zatrudnionym w naszej klinice. Są to bez wątpienia najlepsi profesjonaliści, którzy swoją prace wykonują precyzyjnie i bardzo uważnie. Warto również wiedzieć, że wszyscy nasi dentyści zajmujący się chirurgicznym usuwaniem ósemek dbają również o odpowiedni wygląd otoczenia, w którym wykonują swoją codzienną pracę. Dlatego też starają się, by wszystkie gabinety lśniły nienaganną czystością, co tyczy się również wszelkiego sprzętu używanego na co dzień.
Te z pozoru błahe detale znacząco wpływają na komfort przebywania w naszym gabinecie, dlatego też jest to kwestia, której nigdy nie staramy się bagatelizować. Takie szczegóły sprawiają, że wszyscy nasi Klienci polecają nasze usługi innym osobom.
Wskazaniami do chirurgicznego usunięcia zęba zatrzymanego są utrzymujące się dolegliwości, takie jak: uciążliwe bóle, nawracające stany zapalne, utworzenie torbieli czy ucisk na sąsiadujący ząb, powodujący jego niszczenie. Przed planowanym zabiegiem wskazane jest wykonanie tzw. pantomogramu, czyli zdjęcia rentgenowskiego wszystkich zębów i struktur szczęki i żuchwy na jednym obrazie. Na tej podstawie stomatolog ustala pozycję i ułożenie zatrzymanego zęba.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty chirurgicznego usuwania ósemek w Warszawie!